Deep Dive: Blended en adaptief onderwijs

  • Hoger onderwijs
  • Hoe kun je blended en adaptief onderwijs ontwerpen? Tijdens de Deep Dive 2021 gingen deelnemers op basis van onderwijsonderzoek en -praktijk hierover in discussie.

    Gepubliceerd:

    Deep Dive 2021 - een zee van kennis in het hoger onderwijs

    Op 25 november 2021 vond de eerste editie van de Deep Dive plaats, georganiseerd door het NRO, het ComeniusNetwerk en Onderwijskennis.nl. Ruim driehonderd deelnemers lieten zich inspireren over ontwikkelingen in het hoger onderwijs. Onderwijsvernieuwers en -onderzoekers gingen online met elkaar en de deelnemers de diepte in rondom actuele thema’s, waaronder blended en adaptief onderwijs. Van elk thema is een miniposter samengesteld van de bijdragen van de sprekers en de deelnemers.

    Over de sprekers:

    • Esther van der Stappen (Avans Hogeschool) deelde inzichten uit onderzoek naar het ontwerpen van blended onderwijs.
    • Youssef El Bouhassani (Hogeschool van Amsterdam) vertelde over het project LeerLevels, waar hij mede-oprichter van is. Leerlevels biedt modulair onderwijs aan in een digitale omgeving.
    • IJsbrand Hoetjes (Haagse Hogeschool) modereerde een interactieve sessie met als uitgangspunt: iedereen heeft wel een oplossing voor elkaar! Door deze te vertalen naar de eigen context krijg je handvatten om zelf aan de slag te gaan met het ontwerpen van blended learning.

    Miniposter Blended en adaptief onderwijs

    Benieuwd naar de andere thema's?

    Naast het thema Blended en adaptief onderwijs werden op de Deep Dive nog vijf andere thema's besproken:

    • Aansluiting op de arbeidsmarkt
    • Docentprofessionalisering in teams
    • Een goede start in het hoger onderwijs
    • Studentenwelzijn
    • Transdisciplinaire samenwerking

    Benieuwd naar de uitkomsten van deze sessies?

    Bekijk alle miniposters

    Bijdrage van

    Mogen we je iets vragen?

    Ga je deze informatie gebruiken in het onderwijs?
    Wat vind je van de leesbaarheid van deze pagina?
    In welke onderwijssector werk je?

    Wil je nog iets anders kwijt? Laat het ons weten via het feedback-formulier.

    Privacyverklaring

    Wij gaan zorgvuldig om met persoonsgegevens. Lees hierover meer in onze privacyverklaring.

    Gerelateerd in de kennisbank

    • Placeholder Onderwijskennis.nl

      Verdiepende bron

      Community of Inquiry voor het ontwerpen van blended learning

      ho

      Onderwijs is meer dan overdracht van kennis en vaardigheden. In dit webinar van Kennisnet vertelt Barend Last over de functies van het onderwijs en de richtlijnen voor blended onderwijsontwerp.

      Lees verder bij YouTube
    • Placeholder Onderwijskennis.nl

      Verdiepende bron

      Community-vorming in een blended leeromgeving

      ho

      Door de coronacrisis is het moeilijk om met studenten een actieve learning community te vormen. Bekijk een kennisclip en essay hierover.

      Lees verder
    • Placeholder Onderwijskennis.nl

      Verdiepende bron

      Hoe bind je studenten met blended leren voor studentsucces?

      ho

      Welke ontwerpkenmerken van blended learning bevorderen studiesucces? In dit onderzoek lichten Monique de Bruijn en Fleur Prinsen vijf bevorderende en vijf belemmerende factoren voor binding.

      Lees verder bij Hogeschool Rotterdam