Nieuwe themapagina: woordenschatontwikkeling van NT2-studenten

NT2-studenten hebben de Nederlandse taal op latere leeftijd geleerd. Regelmatige en structurele aandacht voor woordenschat loont. Maar hoe ondersteun je studenten die later in hun leven Nederlands geleerd hebben? Hoe kunnen zowel de docent Nederlands, de NT2-docent als de beroepsvakdocent bijdragen aan de woordenschatverwerving van NT2-studenten?

Bron: PeopleImages.com - Yuri A / Shutterstock.com

Het overzichtsartikel op de nieuwe themapagina biedt kennis uit onderzoek en gaat verder in op de volgende onderwerpen:

  • Het belang van systematische aandacht voor uitbreiding van de woordenschat van NT2-studenten in het mbo.
  • Wat er bekend is over woordenschatontwikkeling van NT2-leerders in het algemeen en specifiek van NT2-studenten in het mbo.
  • De bijdrage die de taaldocent Nederlands, de NT2-docent en de beroepsvakdocent in het mbo kunnen leveren aan de woordenschatontwikkeling van NT2-studenten.

Wil je zelf aan de slag gaan met woordenschatontwikkeling van NT2-studenten in het mbo? De nieuwe themapagina biedt verschillende handvatten uit onderzoek. Daarnaast geven praktijkvoorbeelden inzicht in onderbouwde en vernieuwende werkwijzen en interventies.

Ga naar de themapagina